Systemy alarmowe przewodowe i bezprzewodowe

Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie instalacji systemów alarmowych (SSWiN).

Nasze realizacje zawsze zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a cały system jest dobrany tak by służyć Państwu, a nie odwrotnie. Oferujemy sprzęt najwyższej jakości w konkurencyjnych cenach i porządne wykonanie instalacji, co przekłada się na bezawaryjne i spokojne użytkowanie.
Wartością, która odróżnia nas od agencji ochrony jest to, że kontakt z nami jest namacalny. Za wszystkie wykonane instalacje odpowiada jedna i ta sama osoba – właściciel, który podłączy i skonfiguruje Twój system. Dzwoniąc do nas w razie problemu masz bezpośredni kontakt z osobą, która zna Twój system i zawsze znajdzie czas, by Ci pomóc.W agencjach ochrony, przez rotację pracowników taka sytuacja jest niemożliwa, a brak zaangażowania instalatora przekłada się na ogólną jakość wykonanej instalacji.Jeśli jesteś zainteresowany podpięciem swojego systemu pod nadajnik agencji ochrony, to nasze systemy umożliwiają współpracę z nadajnikami wszystkich agencji, więc nie daj się zwieść ich handlowcom.Pomożemy Ci wynegocjować korzystne warunki abonamentowe, a Ty wybierzesz tę najlepszą agencję ochrony dla siebie.

Myśląc o zamontowaniu systemu alarmowego warto poznać jego podstawowe elementy i możliwości. Dzięki temu, podczas rozmowy z instalatorem (pamiętajcie, że to na jego wiedzy i wyobraźni spoczywa bezpieczeństwo Wasze, Waszych bliskich i Waszego majątku) będziecie mieli Państwo jaśniejszy obraz tego, co przedstawia Wam instalator, być może nasuną się jakieś pytania, będziecie mogli wyraźniej przedstawić swoje wymagania wobec systemu, oraz negocjować cenę.

Wyróżniamy cztery strefy ochrony posesji:

I Strefa

Pierwsza strefa, to strefa ochrony ogrodzenia, które może być zaopatrzone w szereg różnych czujników wykrywających przekroczenie ogrodzenia, jego forsowanie, lub podkop pod nim. ​

II Strefa

Drugą strefą jest ochrona terenu działki pomiędzy ogrodzeniem a budynkiem. W tym celu stosuje się inteligentne czujniki przystosowane do pracy w zewnętrznych warunkach atmosferycznych. Czujniki muszą zostać dobrane tak, by zapewnić prawidłową detekcję wtargnięcia, eliminując fałszywe alarmy spowodowane przez zwierzęta i inne ruchome elementy znajdujące się na terenie działki np. drzewa, krzewy, elementy budowlane.

Najczęściej wybieranymi czujnikami ochrony tych stref są:
– bariery podczerwieni, lub bariery mikrofalowe, które swoje zadziałanie opierają na przecięciu przez intruza, między nadajnikiem a odbiornikiem, wiązki światła podczerwieni, lub załamanie fali mikrofalowej.
– zewnętrzne czujniki podczerwieni, czujniki mikrofalowe, lub czujniki dualne, czyli takie, które zawierają w sobie obydwa elementy detekcyjne: podczerwieni i mikrofali.

I tutaj wiedza i doświadczenie projektanta/instalatora ma ogromne znaczenie, gdyż w/w czujniki nie należą do najtańszych, a właściwy ich dobór i sposób montażu przełoży się na bezproblemowe korzystanie z tej strefy detekcji. W skrócie „Twój wydatek nie będzie zmarnowany”.

III Strefa

Kolejną, trzecią strefą ochrony jest strefa ochrony obwodu chronionego budynku. W tej strefie, głównymi elementami, na których należy się skupić chcąc w jak najszybszym czasie wykryć wtargnięcie, są otwory okienne i drzwiowe. Czasy, kiedy złodzieje chcący dostać się do środka domu wybijali, wycinali szyby w oknach, lub forsowali je za pomocą narzędzi, czyniąc przy tym nie małe zamieszanie odeszły w niepamięć. Dzisiejsi „specjaliści” radzą sobie z zabezpieczeniami mechanicznymi bez większych problemów robiąc to znacznie dyskretniej, często w nocy, kiedy właściciele smacznie sobie śpią w swych sypialniach.

Aby uniknąć tak nieprzyjemnej pobudki, wystarczy zabezpieczyć otwory okienne i drzwiowe czujnikami magnetycznymi, czyli kontaktronami, a jeśli chce się podnieść stopień bezpieczeństwa, zastosować można czujniki kurtynowe.

Kontaktrony

Kontaktrony mogą być montowane na ramie okna, lub mogą zostać wpuszczone w ramę okienną, co podnosi samą estetykę.

Czujniki kurtynowe

Czujniki kurtynowe w znaczny sposób podnoszą bezpieczeństwo, ponieważ właściwie umiejscowione mogą chronić nie tylko okna i drzwi, ale też same ściany budynku, które w zależności od swej konstrukcji też bywają narażane na forsowanie.

IV Strefa

Najczęściej sam fakt posiadania widocznej dla oka ochrony obwodowej na swojej posesji, zniechęca śmiałków, chcących wzbogacić się Państwa kosztem. Nie należy jednak zapominać o ochronie domu od środka, jego wyposażenia i Was samych. I tutaj przejdziemy do czwartej strefy, czyli strefy ochrony wnętrza.

Mając już zamontowane czujniki w oknach i drzwiach, zamontować należy czujniki przestrzenne zwane czujnikami PIR w każdym pokoju, w którym znajdują otwory ścienne. Czemu? zapytacie po co dokładać te urządzenia jak macie już czujniki w oknach? To proste. Dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa Was i Waszego majątku. Czy to nie wystarcza? Wyobraźcie sobie sytuację, kiedy czujnik magnetyczny w jednym z okien zgłasza swoją awarie i musicie go zablokować, aby móc uzbroić resztę systemu. Ten kłopot może przynieść niemałe straty, na pewno nie warte 50 zł wydanych na dobrej jakości czujnik PIR.

Kolejnymi czujkami działającymi przestrzennie są czujki dualne, które znakomicie sprawdzą się w kotłowniach, garażach, w salonach z kominkiem, czyli tam gdzie pomieszczenie jest narażone na gwałtowne zmiany temperatury. Projektując rozmieszczenie elementów w domu, nie należy zapominać o czujkach stłuczeniowych i czujkach wykrywających gazy usypiające.

Czujniki stłuczeniowe

Czujki stłuczeniowe, to elementy systemu posiadające wbudowane mikrofony, które przechwytują dźwięki z otoczenia i przekazują do układu analitycznego w celu analizy zagrożenia. Współczesne czujki stłuczeniowe wykrywają już nie tylko odgłos zbicia szyby, ale także cięcie szkła diamentem – pod warunkiem, że są właściwie ulokowane. Często stosuje się je w salonach, które bywają bardzo przeszklone.

Czujniki gazów usypiających

Czujki gazów usypiających reagują na lotne opary gazów usypiających np. chloroformu. Niestety takie mamy czasy, że owe czujki sprzedają się całkiem dobrze. Coraz łatwiejszy dostęp ludzi do środków chemicznych spowodował, że Polska firma Satel wyszła na przeciw problemowi, czego owocem jest czujka DG-1 TCM, niezawodna czujka gazów usypiających. Czujki te montuje się w sypialniach, najlepiej przy łóżkach, możliwie blisko głów śpiących. Częstym błędem popełnianym przez mniej doświadczonych kolegów „po fachu” jest umiejscawianie tych czujek w rożnych innych, bezsensownych miejscach w pokojach lub w holu.

Czujniki zalania wodą

Oprócz czujek służących wykrywaniu wtargnięcia, coraz częściej zakładane są czujniki zalania wodą. Są bardzo przydatne z wiadomego powodu, szczególnie gdy w domu są drewniane podłogi. Czas Waszej reakcji upływający od wycieku ma tu duże znaczenie i może zaoszczędzić Wam sporych kłopotów.

INTEGRA CONTROL!1

Sterowanie systemem

Sterowanie systemem odbywać się może:

1. Lokalnie z wykorzystaniem manipulatorów (klawiatur) i manipulatorów strefowych (tańszych wersji klawiatur obsługujących tylko jedną strefę np. załączaną tylko na noc, lub strefę czujek zewnętrznych)

2. Zdalnie przy pomocy urządzeń mobilnych, komputerów i radiolinii.
– z wykorzystaniem sieci GSM umożliwi to Państwu sterowanie systemem i jego elementami wykonawczymi za pomocą komend SMS wysyłanych do centrali alarmowej z określonych numerów telefonów. Centrala również powiadomi Państwa o ewentualnych zdarzeniach (alarmy, awarie) i o zadziałaniu elementów wykonawczych (np. bramy wjazdowe, oświetlenie, piece, zraszacze ogrodowe, stacje pogodowe).
– dostęp centrali do sieci internetowej umożliwi Państwu łatwy wgląd do wszystkich funkcji centrali alarmowej – sterowanie, powiadamianie, przegląd zdarzeń, konfiguracji itd.
– drogą radiową, wykorzystując radiolinie bliskiego i dalekiego zasięgu. Ze względu na zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, tej metody nie polecamy do uzbrajania i rozbrajania stref systemu alarmowego, tylko do sterowania jego elementami.

Najlepsze zabezpieczenie mienia to takie, które działa niezawodnie
w ekstremalnych sytuacjach, a jednocześnie nie dopuszcza do takich sytuacji.
Spójrz na to, co dla Ciebie najdroższe, wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie
i śpij spokojnie!